Kup w przeciągu: 

12

[22.04,23.04,29.04,30.04,06.05,07.05,13.05,14.05,20.05,21.05,27.05,28.05]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj

Dzisiaj nie wysyłamy.

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana jutro.

Promocje
Rum Abuelo 12Y Gran Reserva 0,7l 40% + kartonik
Rum Abuelo 12Y Gran Reserva 0,7l 40% + kartonik
167,00 zł 159,00 zł
szt
Whisky The Path Blended 1,75l 40%
Whisky The Path Blended 1,75l 40%
169,00 zł 139,00 zł
szt

RUM

  • promocja

Sklep internetowy z Rumem

Rum jest z jednym z mocniejszych alkoholi i wytwarza się go z melasy lub soku trzcinowego, a proces produkcji rumu różni się w zależności od miejsca pochodzenia. Ze względu na pochodzenie wyróżniamy rum angielski, hiszpański i francuski, z czego pierwszy ma ciężki, intensywny smak. Hiszpański rum ma krótszy czas fermentacji, w wyniku czego jego jest delikatny, za to francuskie rumy mają owocowy posmak i trawiasty zapach. Druga klasyfikacja jest bardziej rozbudowana, a wyznacznikami są ich barwa i smak. W barach i restauracjach zwykle proponuje się biały, złoty lub czarny rum, ponieważ świetnie sprawdzają się w drinkach. Długo leżakujące alkohole zaliczane są do kategorii premium jak Appleton Estate 21, zawierające 60-80 proc. alkoholu nazywane są overproof, przyprawiony lub Spiced rum zawiera bardzo dużo przypraw, natomiast te o niższej zawartości alkoholu z przyprawami korzennymi i owocami to rum aromatyzowany.

Jedynie rumy premium powinny być pite z niewielkiego kieliszka na niskiej lub wysokiej nóżce nalewane w małych ilościach, podobnie jak inne alkohole wytrawne wysokiej klasy. Inne rumy mogą być podawane w różnego rodzaju szkle, a zależy to od konstrukcji drinka oraz wyboru barmana, który powinien zadbać o estetyczny wygląd każdego napoju. Ten alkohol jest niezastąpiony w drinkach z dodatkiem limonki, takich jak Daiquiri, Cuba Libre czy Mojito. Mają podobny skład, więc łatwo jest je zrobić nawet w domu: 50ml białego rumu np. Havana Club, sok z połowy limonki i lód. Daiquiri można jeszcze posłodzić lub dodać syropu cukrowego, w Cuba Libre dopełnia się szklankę colą, a Mojito listkami świeżej mięty i wodą gazowaną. Możesz stać się barmanem we własnym domu z naszymi rumami Don Papa, Galeon Gold, Dictator, Capitan Morgan, Bacardi czy Abuelo.

 

Najbardziej popularne rodzaje rumu:

  • Rum Bacardi jest obecnie bardzo znaną firmą. Nazwę kojarzą również te osoby, które raczej unikają alkoholu. Założona została w 1862 roku przez Facundo Bacardiego. Widzimy więc, że podobnie jak w wielu innych przypadkach pomysłodawca projektu daje mu swoje nazwisko. Siedziba firmy znajduje się na Bermudach a konkretnie w mieście o nazwie Hamilton. Do rodziny Bacardi należą tak znane marki, jak Martini, Cazadores, czy też Grey Goose. Trzeba przyznać, że już od samego początku projekt rozwijał się dynamicznie. Już w 1888 roku rum wytwarzany przez Bacardi stał się oficjalnym trunkiem hiszpańskiej rodziny królewskiej. Niedługo później firma otwiera swoje zakłady na terenie różnych państw europejskich oraz w Stanach Zjednoczonych. W związku z wprowadzeniem prohibicji działalność w USA stanęła pod znakiem zapytania. Rozwiązaniem okazało się przeniesienie biznesu na Kubę. Bacardi działało tam aż do czasu objęcia władzy przez Fidela Castro. Wtedy siedzibą firmy stało się Hamilton na Bermudach. Na początku lat 90. właściciele biznesu dzielą go na kilka strategicznych oddziałów. Jeden z nich zostaje uruchomiony w Meksyku. Jak widać w historii tej firmy trudno jest znaleźć moment słabości. Nic nie wskazuje też na to, że kryzys miałby wystąpić w najbliższych latach. Jednym z najpopularniejszych produktów oferowanych przez Bacardi jest biały rum. Jest również dostępna ciemna wersja, jej nazwa to Bacardi Carta Negra Dark Rum. Bacardi Spiced Rum to z kolei propozycja dla zwolenników aromatyzowanego trunku. Tego rodzaju alkohol znajdziesz w ofercie sklepu Fuks Alkohole.
  • Rum Stroh - Austria nie kojarzy się raczej z rumem. Tymczasem jeden z najpopularniejszych rodzajów tego trunku pochodzi właśnie stamtąd. Historia tego alkoholu rozpoczyna się w 1832 roku, kiedy Sebastian Stroh przeprowadził udaną destylację schnappsa w miejscowości St. Paul. Przełomowym momentem w historii austriackiego rumu był rok 1900. Podczas odbywających się w Paryżu światowych targów alkoholu produkt rodzinnej firmy Stroh dostał najważniejszą nagrodę w kategorii rum. Dzięki temu wyróżnieniu łatwiej było wypromować produkty tej marki. Przez kolejne dziesięciolecia alkohol pochodzący od tego producenta niezmiennie cieszył się dużą popularnością. Nie była ona masowa, ale rum Stroh zawsze miał swoich wiernych wielbicieli. Jest tak również obecnie. Uważa się, że najlepiej smakuje rozcieńczony w gorącym napoju lub w zimnym koktajlu. Produkty marki Stroh są stosowane w tradycyjnej kuchni austriackiej podczas przygotowywania ciast i tortów. Można powiedzieć, że ten rum stał się istotną częścią austriackiej kultury. Coraz więcej Europejczyków dowiaduje się o tym i jest zainteresowanych spróbowaniem tego trunku. Produkuje się go z melasy uzyskiwanej z trzciny cukrowej. Nie zaleca się picia rumu Stroh w czystej postaci. Jest na tyle mocny, że może się to skończyć niezbyt dobrze dla osoby, która postanowi go spożyć właśnie w taki sposób. Planujesz po raz pierwszy spróbować tego trunku? Znajdziesz go w ofercie sklepu Fuks Alkohole. Potrzebujesz więcej informacji przed podjęciem decyzji o zakupie jednej lub kilku butelek rumu pochodzącego z Austrii? Znajdziesz je na tych portalach internetowych, które zajmują się tematem produktów spożywczych, w tym również alkoholu.
  • Rum Captain Morgan - nazwa tego alkoholu nie została tak po prostu wymyślona. Captain Morgan to postać autentyczna. Jego życiorys z pewnością można uznać za ciekawy ze względu na przemianę, jakiej doświadczył. Powszechnie szanowany, zamożny brytyjski obywatel najpierw został gubernatorem Jamajki a potem piratem. Jak do tego doszło? Pełniąc swoją oficjalną funkcję Morgan po prostu się nudził. Brakowało mu emocji, stąd ten niespodziewany dla otoczenia zwrot. Captain Morgan jako pirat mógł wreszcie prowadzić tak ciekawe życie o jakim marzył. Jak można się domyślić nie brakowało w nim rumu i innych rozrywek. Nazwanie jednego z rodzajów tego trunku imieniem znanego pirata wydaje się być znakomitym pomysłem. Co ciekawe jest on wytwarzany praktycznie tak samo, jak w czasach, gdy po morzach pływał żaglowiec kapitana Morgana. Pijąc ten alkohol możesz więc poczuć się jak prawdziwy pirat. Trunek powstaje na bazie melasy trzcinowej, która jest destylowana trzy razy i leżakowana w beczkach z drewna dębowego. Spożywając ten trunek poczujesz smak wanilii, jak również cynamonu. Każdy, kto choć raz posmakował tego rumu zwykle ma ochotę powrócić do niego w przyszłości. Już sama etykieta zwraca na siebie uwagę. Nie wiadomo, czy tak właśnie wyglądał Captain Morgan, ale można założyć, że ta wizja jego postaci jest bliska oryginałowi. Jedną z dostępnych wersji tego trunku jest Captain Morgan Spiced Gold. Nie jest to jeszcze produkt powszechnie znany w Polsce, ale jego popularność w naszym kraju z pewnością będzie rosnąć. Sklep Fuks Alkohole zaprasza do spróbowania tego alkoholu.
  • Rum Havana Club Anejo - W naszym kraju rum nie należy do najpopularniejszych trunków. Ten alkohol kojarzy nam się głównie z takimi krajami, jak Jamajka lub Kuba. Często pierwsza myśl, jaka przychodzi do głowy po usłyszeniu tego słowa dotyczy piratów. Rzeczywiście, wielu z nich uwielbiało ten trunek. Byli wśród najsłynniejsi morscy awanturnicy. Rum w stylu hiszpańskim produkowany jest z melasy. Czas fermentacji jest krótki, dzięk iczemu alkohol nie jest tak mocny, jak mógłby być. Destylacja odbywa się w specjalnie do tego celu przygotowanych kolumnach. Rumy hiszpańskie mają nieco bardziej jasną barwę, niż te produkowane w inny sposób. Charakteryzuje je słodki smak, określany czasem przez osoby spożywające ten trunek maślanym. Interesuje Cię to, w jaki sposób może powstawać rum? Jesteś ciekaw tego, ile jest jego rodzajów? Powinieneś odwiedzić kilka portali internetowych, które zajmują się tematem alkoholu. Na pewno znajdziesz tam wiele ciekawych informacji. Jednym z trunków, na które powinieneś zwrócić uwagę jest ten o nazwie Havana Club Añejo. To alkohol o którym można powiedzieć, że jest lekki w smaku a spożywanie go jest prawdziwą przyjemnością. Wydaje się, że najczęściej nie da się tego samego powiedzieć o trunkach cieszących się dużą popularnością w naszym kraju. Dzięki rumowi Havana Club Añejo możesz zaskoczyć uczestników organizowanego przez Ciebie przyjęcia, którzy mogą nie spodziewać się pojawienia się na stole takiego alkoholu. Planujesz jego zakup? Znajdziesz go w ofercie sklepu Alkohole Fuks. Zamówiony przez Ciebie produkt zostanie szybko dostarczony przez profesjonalną firmę kurierską.
  • Rum Dictador - Mieszkańcy Kolumbii są dumni z tego, że to właśnie z ich kraju pochodzi rum Dictador. Sama produkcja alkoholu w tym miejscu nie powinna nikogo dziwić. Kolumbia jest jednym z największych producentów trzciny cukrowej na świecie. Jest to więc idealne miejsce do produkcji takiego trunku, jak rum. Skąd pochodzi nazwa Dictador? Żeby to wyjaśnić należy cofnąć się kilkaset lat wstecz, kiedy to Severo Arango y Ferro przybył z Hiszpanii do miasta Cartagena de Indias. Oczywiście w tamtych czasach nie istniała jeszcze nazwa Kolumbia. Ten obszar nazywany był Nueva Grenada. Wspomniany Severo nie przybył tu jako turysta. Jego zadaniem było ściąganie podatków w imieniu hiszpańskiego króla. Jak można się domyślić z racji pełnionej funkcji nie cieszył się zbyt dużą sympatią wśród miejscowej ludności. Taki los spotyka większość osób zajmujących się ściąganiem podatków. Severo otrzymał przydomek Dictador. Taka jest właśnie geneza nazwy znanego na całym świecie rumu. Być może niektórzy są zawiedzeni, ponieważ spodziewali się ciekawszej historii. Te osoby mogą zainteresować się innymi trunkami pochodzącymi z tego rejonu świata. Nazwy niektórych z nich nawiązują do znanych piratów. W 1913 roku powstała destylarnia o nazwie Colombiana. Od początku zaczęto tam stosować receptury pamiętające czasy poborcy podatkowego nazywanego Dictador. Obecnie produkcją butelek, do których rozlewany jest ten rum zajmuje się japońska firma. Warto wspomnieć o projekcie Dictador Art Masters. Jak widać właściciele marki dbają nie tylko o produkcję alkoholu, ale również promocję sztuki.    
  • Rum Abuelo - Historia rumu Abuelo rozpoczyna się w 1908 roku. Właśnie wtedy przybyły do Panamy z Hiszpanii José Varela Blanco otworzył w miejscowości o nazwie Pese cukrownię San Isidro. Wybór lokalizacji nie był przypadkowy. Peso jest położone w dolinie znajdującej się w centrum Panamy. Powszechnie uprawia się tam trzcinę cukrową. Jest to więc doskonałe miejsce do tego, aby wytwarzać alkohol, np. rum. W połowie lat 30. José Varela Blanco po konsultacjach ze swoimi synami zdecydował się na rozpoczęcie produkcji rumu na bazie soku z trzciny cukrowej. Już od początku alkohol wytwarzany w tej rodzinnej destylarni cechował się unikalnymi właściwościami. W roku 1976 miał miejsce kolejny przełom w historii rumu Abuelo. Stary budynek gorzelni został wyłączony z użycia a produkcja trunku przeniosła się do nowego miejsca. Nowoczesną destylarnię charakteryzowała znacznie wyższa wydajność. Alkohol mógł być odtąd produkowany na skalę przemysłową. Obecnie firma Varela Hermanos wciąż istnieje i jest kierowana przez potomków założyciela firmy. W dalszym ciągu jest to więc rodzinny biznes. Wśród różnych odmian rumu opisywanego w tym artykule znajduje się również ten o nazwie Ron Abuelo 7 Anos. Leżakuje przez 7 lat w beczkach o niewielkich rozmiarach, które zostały wykonane z drewna dębowego. Ten trunek zdobył wiele światowych nagród, co świadczy o jego walorach smakowych. Kolejna propozycja to Ron Abuelo 12 Anos. Ten alkohol również dojrzewa w małych beczkach. Znany jest ze swojego smaku. Nawet najbardziej wybredny smakosz rumu z pewnością go doceni. Należy również wspomnieć o Ron Abuelo Centuria. Ta propozycja rodzinnej destylarni z Panamy to nawiązanie do stuletniej tradycji produkcji rumu o czym świadczy nazwa trunku. Oryginalny smak tego produktu to efekt wykorzystania mieszanki rumów pochodzących z najstarszych dostępnych rezerw, które przez długie lata leżakowały w beczkach wykonanych z białego drewna dębowego.
  • Rum the Kraken - Rum jest napojem zaliczanym do wysokoprocentowych. Zawartość alkoholu w przypadku niektórych jego rodzajów może wynieść nawet 81%. To trunek wytwarzany z melasy. Pod ta nazwą kryje się syrop cechujący się dużą gęstością. Wytwarza się go z trzciny cukrowej. Wśród wielu różnych rodzajów tego alkoholu znajduje się również ten o nazwie Kraken. Nazwa rumu nie jest przypadkowa. Legendarny potwór morski podobno najczęściej zatapiał te statki, na których pokładzie znajdował się trunek opisywany w tym krótkim artykule. Jeżeli zaciekawił Cię temat mitycznego stworzenia wiedz o tym, że możesz znaleźć dużo szczegółowych informacji o nim w sieci internetowej. To jeden z najpopularniejszych legendarnych potworów na naszej planecie. Jak powstaje Rum Kraken? Należy zacząć od tego, że melasa po zagotowaniu zostaje poddana fermentacji. W tym celu dodaje się do niej drożdże. Kolejny etap produkcji alkoholu to destylacja. Następnie przelewa się trunek do beczek wykonanych z drewna dębowego lub takich, które zostały zrobione ze stali nierdzewnej. Przyjmuje się, że rum musi dojrzewać przynajmniej przez okres jednego roku. Im dłużej to potrwa, tym ciemniejsza będzie jego barwa. Ostatnim elementem produkcji Rumu Kraken lub jakiegokolwiek innego jest filtracja. Alkohol opisywany w tym artykule może reprezentować jeden z trzech stylów. Pierwszym z nich jest angielski. Chodzi tutaj o najcięższe z dostępnych rumów. Ta cecha wynika z tego, że alkohol jest produkowany w destylatorach wykonanych z miedzi. Można również zetknąć się ze stylem hiszpańskim. Takie rumy mają jaśniejszy kolor, niż wcześniej wymienione. Są też bardziej słodkie. W przypadku stylu francuskiego mamy do czynienia z brakiem wykorzystania melasy. Zamiast niej stosuje się sok z trzciny cukrowej. Próbując tego trunku można spodziewać się owocowego, intensywnego smaku. Rum Kraken dojrzewa w beczkach wykonanych z drewna dębowego przez rok lub dwa. Ten alkohol możesz kupić w sklepie Alkohole Fuks.

A może Kubański rum?

Kubański rum jest ulubieńcem miłośników koktajli ze względu na swój gładki smak i złożoność aromatu. Jego produkcja sięga ponad czterech wieków, kiedy to po raz pierwszy został stworzony przez hiszpańskich osadników z trzciny cukrowej uprawianej w tropikalnym klimacie Kuby. Kubański rum jest wytwarzany z surowego cukru trzcinowego, który przechodzi proces fermentacji, a następnie jest destylowany i starzony w beczkach z białego dębu przez okres do pięciu lat. Starzenie dodaje naturalnej słodyczy, która wyróżnia ten rodzaj rumu. Jego kolor waha się od bladożółtego do ciemnobursztynowego, w zależności od czasu leżakowania. Rum kubański ma niepowtarzalny aromat słodkiej trzciny cukrowej z nutą wanilii, melasy, kokosa i przypraw, dzięki czemu doskonale nadaje się do mieszania z klasycznymi koktajlami, takimi jak mojitos i daiquiris. Jego łagodny smak dobrze komponuje się również z sokami, colą, sokami owocowymi i innymi mieszankami, nadając im orzeźwiający smak. Niezależnie od tego, czy szukasz tradycyjnego napoju z rumem, czy czegoś bardziej kreatywnego, rum kubański z pewnością doda ciekawego smaku każdemu koktajlowi. Jeśli zastanawiasz się, od czego zacząć przygodę z kubańskim rumem, istnieje kilka marek dostępnych w sklepach na całym świecie. Marki takie jak Havana Club, Ron Santiago de Cuba, czy też Rum Varadero oferują różne smaki i style tego klasycznego alkoholu. Dzięki wyrazistemu profilowi smakowemu i wielowiekowej historii kubański rum jest popularnym wyborem wśród osób pragnących poznać karaibskie smaki. Szuaksz sklepu oferującego kubański rum? Nie szukaj dalej niż Alkohole Fuks! Znajdziesz tam szeroki wybór tego typu trunków, w tym: rum Varadero Anejo, Rum Bacardi Spiced, Rum Matusalem Grand Reserve, Rum Bacardi RAZZ Raspberry, Rum Havana Anejo, Rum Bacardi Anejo, Rum Bacardi Reserva, Rum Legendario i inne. Rum kubański z naszej oferty to doskonały pomysł na prezent dla bliskiej osoby. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat oferty? Zapraszamy do kontaktu! 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium