Kup w przeciągu: 

12

[22.04,23.04,29.04,30.04,06.05,07.05,13.05,14.05,20.05,21.05,27.05,28.05]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj

Dzisiaj nie wysyłamy.

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana jutro.

Promocje
Whisky Tenjaku 0,7l 40% + kart.
Whisky Tenjaku 0,7l 40% + kart.

120,00 zł

Cena regularna: 120,00 zł

Najniższa cena: 142,60 zł
szt
Whisky Molly Malone Small Batch 0,7l 40%
Whisky Molly Malone Small Batch 0,7l 40%

183,08 zł

Cena regularna: 199,00 zł

Najniższa cena: 199,00 zł
Whisky Proper No.Twelve Triple Distilled 0,7l 40%
Whisky Proper No.Twelve Triple Distilled 0,7l 40%

79,12 zł

Cena regularna: 86,00 zł

Najniższa cena: 86,00 zł
szt

GIN

Gin Beefeater 0,7l 40% Gin Beefeater 0,7l 40%
Producent: Wyborowa S.A.
Cena:

85,00 zł

szt
zobacz więcej

Gin

Historia ginu sięga prawdopodobnie średniowiecza, kiedy miał nieco inną formułę, ale podstawą był wywar z jałowca i innych ziół, a służył do celów medycznych. Nazywany był „Jenever” na terenach dzisiejszej Belgii, a kiedy trafił do Wielkiej Brytanii i zawładnął Brytyjczykami nazwano go „Gin Act”. Wtedy też zaczęto produkcję ginu na szeroką skalę, był tani i ogólnodostępny na każdym kroku. Największe destylarnie opracowały lepszą metodę uzyskiwania jałowcówki na bazie zacieru zbożowego z ziołami i przyprawami, które podczas destylacji oddają swój aromat powstającemu naparowi. Lecz przez owoce jałowca ma goryczkowy smak, który w połączeniu z dodatkami łagodnieje. Z tego powodu zwykle nie pija się go czystego, tylko w wersji z tonikiem, lodem, cytryną lub limonką.

Gin z tonikiem rozpropagowały amerykańskie filmy akcji i dramaty, przez które ten alkohol stał się z powrotem chętnie pijany. Dla bardziej wymagających smakoszy powstały wersje smakowe. Truskawkowy gin z pewnością zachwyci każdego amatora jałowcówki. Jednakże syropy owocowe będą zawsze świetną alternatywą, kiedy najdzie Cię ochota na eksperymenty. Warto zauważyć, że każda destylarnia używa innej mieszanki ziół, przez co różne marki mogą się nieco od siebie różnić. Przykładowo Gordon’s London Dry swój smak pozyskał z mieszanki imbiru, skórki owoców cytrusowych, nasion kolendry i arcydzięgielu, a za smak Tanqueray odpowiadają korzeń arcydzięgla, kolendra i lukrecja.
Każdy gin zasługuje na oddzielną historię i oddzielną degustację, więc zapraszamy!

 

Najpopularniejsze rodzaje Ginu.

Gin Lubuski

Gin nie jest tym rodzajem alkoholu, który sprzedaje się w Polsce w dużych ilościach. Nie można jednak zignorować jego stale rosnącej popularności. Być może nie wszyscy wiedzą o tym, że ten alkohol jest wytwarzany również w naszym kraju. Chodzi tutaj o Gin Lubuski. Jego produkcja rozpoczęła się w 1987 roku. Od tego czasu jest wytwarzany w oparciu o tą samą recepturę. Czym tak w ogóle jest ten rodzaj trunku? Gin to wódka powstająca na bazie rektyfikowanego spirytusu z dodatkiem olejków z jagód jałowca. Można więc uczciwie stwierdzić, że jest to jałowcówka. W przeciwieństwie do innych alkoholi gin leżakuje tylko przez kilka tygodni. To, jaką ma barwę zależy od miejsca, w którym był przechowywany. Jeśli jest to kolor żółty to znak, że trunek znajdował się w beczce z drewna dębowego. Jeżeli jest przezroczysty, to wyraźnie wskazuje to na przechowywanie alkoholu w szklanym naczyniu. Gin dzielimy na distilled i compound. W tym pierwszym przypadku mamy do czynienia z produktem z górnej półki. W drugim z nieco mniej luksusowym alkoholem, który jest jednak popularny ze względu na atrakcyjną cenę. Nazwa tego trunku pochodzi od słowa Genever. Tak nazywali pity przez nich alkohol Holendrzy osiedlający się w Anglii w XVIII wieku. Anglicy zaczęli nazywać ten napój ginem. Skrócili więc jego oryginalną nazwę dla swojej wygody. Gin Lubuski może być podawany na wiele różnych sposobów, m.in. z tonikiem. 

Gin Gordon’s

Gin, w tym również Gordon's nie jest jak na razie popularnym alkoholem w naszym kraju. Widoczne jest jednak coraz większe zainteresowanie tego rodzaju trunkami. Potwierdzają to właściciele sklepów posiadających w swojej ofercie takie produkty. W krajach anglosaskich jest to bardzo popularny napój alkoholowy. Zajmuje drugie miejsce po whisky pod względem wielkości produkcji. Jest to jałowcówka. Alkohol jest wytwarzany na bazie rektyfikowanego spirytusu z dodatkiem olejków z jagód jałowca. Gin nie leżakuje tak długo, jak inne trunki. Wystarczy kilka tygodni, aby mógł być rozlany do butelek. Jego barwa zależy od naczynia, w którym był przechowywany. Jeśli jest to kolor żółty to znaczy, że gin był przechowywany w beczce z drewna dębowego. Trunek jest przezroczysty? Pochodzi ze szklanego naczynia. Ten alkohol dzielimy na distilled i compound. Pierwszy z wymienionych to produkt wysokiej jakości. Drugi nie należy do produktów z górnej półki, ale jest bardzo popularny ze względu na niską cenę. Osoby zainteresowane historią tego napoju alkoholowego bez trudu znajdą w internecie artykuły na ten temat. Można tylko wspomnieć, że sięga ona kilkaset lat wstecz. Jeśli chodzi o Gin Gordon's, to nazwa pochodzi od nazwiska osoby odpowiedzialnej za rozpoczęcie jego produkcji. Alexander Gordon postawił sobie za cel stworzenie marki ginu charakteryzującego się wysoką jakością. Dzisiaj można powiedzieć, że osiągnął zamierzony cel. Specjalnie w tym celu osiadł w północnym Londynie, w okolicy słynącej z czystej wody. Trunek jest kojarzony w Anglii z charakterystyczną kwadratową butelką. Zaczęto ją wytwarzać w 1904 roku. W latach 30. ubiegłego stulecia powstała pierwsza destylarnia Gordon's w USA. Lokalizacja to Linden w stanie New Jersey. 

Gin Tanqueray

Gin stał się popularny w XVIII wieku za sprawą Holendrów osiedlających się w tamtych czasach w Anglii. Chętnie pili oni alkohol, który nazywali Genever. Anglicy skrócili tę nazwę do gin, ponieważ łatwiej było im to wymówić. To trunek, który powstaje na bazie rektyfikowanego spirytusu. Dodaje się do niego olejki z jagód jałowca i taki płyn leżakuje następnie przez kilka tygodni. Jest to więc znacznie krótszy czas, niż w przypadku innych alkoholi. To, jaki kolor ma gin zależy od warunków jego przechowywania. Jeśli było to szklane naczynie, trunek będzie przezroczysty. Jeżeli ma on żółtą barwę, to jest jasne, że leżakował w beczce wykonanej z drewna dębowego. Gin Tanqueray jest popularnym rodzajem ginu. Dodaje się do niego świeże owoce. Jest to m.in. grejpfrut pochodzący z Florydy. Zawartość alkoholu to ponad 47%, jednak trunek pozostaje łagodny w smaku. Charles Tanqueray jako pierwszy rozpoczął produkcję tego ginu i dlatego nosi on właśnie taką nazwę. W 1830 roku otworzył w Londynie destylarnię. Nieznany jest dokładny skład tego alkoholu. Pozostaje to tajemnicą, do której dostęp posiada niewiele osób. Gin Tanqueray wyróżnia się nie tylko smakiem, ale również wyglądem butelek, do których jest rozlewany. Są one wykonywane z grubego zielonego szkła i zwężają się ku dołowi. Już z daleka można rozpoznać ten produkt patrząc na półkę w sklepie z dobrymi alkoholami. Gin Tanqueray jest obecnie produkowany w okolicach Edynburga. Ten alkohol znakomicie sprzedaje się w USA. Nigdy nie próbowałeś tego ginu? Zainteresował Cię jego opis? Zastanów się nad zakupem przynajmniej jednej butelki tego trunku. 

Gin Bombay Sapphire

Gin to nazwa wódki, przy produkcji której stosowany jest rektyfikowany spirytus oraz olejki destylowane z jagód jałowca. Dlatego ten alkohol nazywany jest jałowcówką. W przeciwieństwie do innych popularnych trunków ten nie wymaga długiego leżakowania. W zupełności wystarczy tutaj kilka tygodni. Kolor napoju alkoholowego zależy od tego, w jakim naczyniu był przechowywany. Jeśli jest bezbarwny, to było to szklane naczynie. Widoczna jest żółta barwa? To skutek leżakowania w beczce, która została wykonana z drewna dębowego. Są dwa rodzaje ginu. Distilled to alkohol wysokiej jakości poddany dodatkowej destylacji. Compoud jest znacznie bardziej popularny ze względu na atrakcyjną cenę. Jakość produktu jest jednak niższa, niż jego wcześniej wspomnianego poprzednika. Jednym z najpopularniejszych gatunków ginu jest Bombay Sapphire. Jest produkowany w destylarni znajdującej się w Laverstoke. Są to okolice Londynu. Wytwarzanie tego alkoholu rozpoczęło się pod koniec lat 80. ubiegłego wieku. Nazwa to nawiązanie do czasu popularności ginu w Indiach, kiedy były one jeszcze indyjską kolonią. Szafir z Bombaju to 60-karatowy klejnot znaleziony na Sri Lance, który został wręczony w prezencie jednej z gwiazd kina niemego. Na etykiecie butelki można zobaczyć królową Wiktorię. Obecnie jest to produkt, którego sprzedażą zajmuje się znana na całym świecie firma Bacardi. Tę nazwę kojarzą nawet te osoby, którym obcy jest świat alkoholi. Gin Bombay Sapphire to produkt z górnej półki. Świadczy o tym zarówno efektowny wygląd butelki, w której jest sprzedawany, jak też unikalny smak tego alkoholu. Jesteś koneserem dobrych trunków i jeszcze nie próbowałeś ginu Bombay Sapphire? Najwyższy czas to zmienić.

Angielski gin

Angielski gin to rodzaj destylowanego napoju alkoholowego wytwarzanego z jagód jałowca. Jest on wyraźnie aromatyzowany innymi składnikami botanicznymi, w tym często kolendrą, korzeniem arcydzięgla, korzeniem orris i korzeniem lukrecji. Dżiny w stylu angielskim są zwykle bardziej suche niż ich kontynentalne odpowiedniki i są zwykle uważane za punkt odniesienia dla wysokiej jakości London Dry Gin. Angielskie giny są produkowane od XVIII wieku i zostały spopularyzowane w Anglii przez Williama z Orange w 1689 roku. Angielski gin stał się w ostatnich latach coraz bardziej popularny, a wiele rzemieślniczych destylarni produkuje nowe odmiany. Należą do nich sloe gin, navy strength gin, old tom gin i London dry gin. Angielskie giny są zazwyczaj spożywane bez dodatków lub z lodem, ale mogą być również stosowane w różnych koktajlach. Angielski gin jest doskonałą bazą dla wielu klasycznych drinków, takich jak Martini. Angielskim ginem można się cieszyć samodzielnie lub mieszać z innymi składnikami, tworząc pyszne i orzeźwiające koktajle. Szukasz wysokiej jakości angielskiego ginu dla siebie lub dla kogoś na prezent? Koniecznie sprawdź ofertę sklepu Alkohole Fuks! Znajdziesz u nas rózne rodzaje i smaki angielskiego ginu, w tym: Gin Finsbury Dry London, Gin Beefeater Pink Strawberry, Gin Beefeater Blood Orange, Gin Portobello Road, Gin Broker's Premium London Dry, Gin Broker's Premium London Dry i wiele innych. Nieustannie poszerzamy naszą ofertę tak, by każdy mógł znaleźć idealny trunek dla siebie. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat naszej oferty? Zapraszamy do kontaktu!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium